Opinie o Złota 44

Złota 44, opinie

W tym miejscu zbieram opinie na temat Złotej 44, by zaprezentować Wam wszystkie dostępne informacje na temat apartamentowca. 

Złota 44, czyli deweloperska wpadka stulecia

Artykuł opublikowany w portalu wgospodarce.pl 4 kwietnia 2014 roku autorstwa: Jarosław Jędrzyński, analityka rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.pl

Najsłynniejsza od lat deweloperska inwestycja stolicy, luksusowy projekt „Żagla” Daniela Libeskinda przy Złotej 44, okazał się nie tylko największą „porażką finansową” w historii realizującej go grupy Orco Property, ale przy okazji również podręcznikowym przykładem zawodowego ryzyka profesji deweloperskiej.

Złota 44 prawie jak hotel. Jedna czwarta mieszkań jest teraz do wynajęcia

Artykuł opublikowany w portalu warszawa.wyborcza.pl 15 marca 2017 roku autorstwa: Michał Wojtczuk

Od 2 tys. euro miesięcznie zaczynają się ceny wynajmu 72 apartamentów w wieżowcu Złota 44. Mieszkania na rynek wprowadził zachodni fundusz inwestycyjny, który kupił hurtem dziewięć pięter wieżowca

Drapak chmur. Najwspanialszy wieżowiec Warszawy okazał się klapą finansową

Artykuł opublikowany w portalu warszawa.wyborcza.pl 28 marca 2014 roku autorstwa: Tomasz Molga

Złota 44 – symbol luksusu i prestiżu Warszawy okazał się „największą finansowa wpadką” twórców budynku. Budowniczy Orco Property Group stracił przez tę budowę 159 mln euro. Projektant Daniel Libeskind do dziś wstydzi się tańszego niż w jego projekcie wykończenia. Wieżowiec wystawiono na sprzedaż.

Żagiel "Złota 44" sprzedany. Inwestor stracił miliony

Żagiel Libeskinda, na którego budowę wydano około 700 mln złotych, sprzedano za 260 mln złotych. “Luksusowy apartamentowiec Złota 44 został oceniony jesienią zeszłego roku jako najważniejsza finansowa porażka grupy. Jest wiele przyczyn tego stanu rzeczy, w tym brak finansowania ze względu na złamanie postanowień umowy, rezygnacja głównego wykonawcy oraz brak powodzenia w sprzedaży” – podano w specjalnym komunikacie wiosną tego roku.

PolandRussiaEnglish